Prečo byť občanom ktorý sa na to len pozerá,poďme rozkrádať tiež.

Autor: Eva Janikova | 3.11.2011 o 7:35 | (upravené 3.11.2011 o 10:03) Karma článku: 3,88 | Prečítané:  379x

Kradnúť či nekradnúť? Rozkrádať či nerozkrádať? To je otázka ktorá ma trápi.Podctivou prácou sa asi na Slovensku ďaleko človek veľa krát nedostane. Tak ako na to?

Politické strany na Slovensku majú veľmi veľa prívržencov.Celkovo ku augustu 2011 má Slovenská republika zaregistrovaných 55 politických strán. 85 hnutí a strán je v likvidácii. Väčšinou sa v názve strany opakuje slovo právo, sloboda, nezávislé, slovenské,občianske. V podstate každá strana podľa svojho názvu Vám chce len dobre. Pretože si myslíte že ona chce robiť hlavne niečo pre občanov.

Ak máte stranu ktorá sa dostane do parlamentu už si nemusíte lámať hlavu s nejakou hypotékou,môžete si ju splatiť za jeden rok,prípadne ako to na Slovensku chodí rozkrádať štát a zaplatiť dom už v priebehu jedného mesiaca. Osobne by som si rada od hocijakého nášho politika kúpila nejaký jeho dom alebo byt , ale za cenu ktorú uviedol v majetkovom priznaní.

Prečo byť občanom ktorý sa na to len pozerá,poďme rozkrádať tiež,čo sme niečo horšie?

Preto som sa zamyslela, čo je lepšie. Založiť politickú stranu a manipulovať s ľudmi alebo založiť cirkev a tak manipulovať s ľudmi. Každý človek chce niekde patriť. Väčšina z nás patrí na liečenie.

Čo je teda lepšie? Na stranu potrebujete 10 tisíc podpisov a na cirkev 20 tisíc podpisov. Avšak politická strana dostane peniaze len v prípade keď sa dostane do parlamentu,na rozdiel od cirkvi. Za rok 2009 celkovo štát zaplatil všetkým cirkvám a náboženským spoločnostiam celkovo 37,191,961 eúr.

Asi sa tá cirkev vyplatí viac, nič to nemá s vierou v Boha, pretože kto verí nemusí byť každú nedeľu v kostole a modliť sa 5x otčenáš a 15x zdravás. Cirkev je už ako firma, ktorá je dotovaná štátom a oslobodená a zvýhodnená od mnohých zákonov.

Tak ako? Čo sa oplatí keď to nejde poctivou pracou? Alebo sa mi stačí len dobre vydať? A byť radšej neštastná v mercedese ako štastná v autobuse.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?